Aktualności

          • Zakończenie roku przedszkolnego 2025/2026

          • Dnia 19 czerwca 2026 r. w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Jaworznie odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania dzieci z grupy najstarszej, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej.

            Uroczystość rozpoczęła się od powitania zgromadzonych gości, rodziców oraz dzieci przez dyrektora placówki. Następnie przedszkolaki zatańczyły Poloneza i zaprezentowały przygotowany program artystyczny, obejmujący piosenki, wiersze oraz układy taneczne. Dzieci z zaangażowaniem i radością występowały przed publicznością, prezentując umiejętności zdobyte podczas pobytu w przedszkolu.

            W dalszej części uroczystości podziękowano Rodzicom za współpracę, wsparcie i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola.

            Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Uroczystość przebiegła w serdecznej i wzruszającej atmosferze, dostarczając wielu pozytywnych emocji zarówno dzieciom, rodzicom, jak i pracownikom przedszkola.

          • Starszaki w Szkole Policji w Katowicach

          • Biedronki oraz Świetliki w dniu 12 czerwca wyruszyły do Szkoły Policji w Katowicach, gdzie odbywał się jubileuszowy, 25. Dzień Otwarty. Dzieci miały okazję poznać szkołę "od środka", a także zapoznać się z działalnością wielu służb, instytucji i organizacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

          • Kulinarne zajęcia w grupie "Żabki"

          • Dnia 18.06.2026 r. grupa przedszkolna „Żabki” piekła pizze. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach kulinarnych – przygotowywały składniki, układały je na cieście oraz obserwowały proces pieczenia. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, a przy okazji rozwijały ich samodzielność, kreatywność oraz umiejętność współpracy w grupie.

            Po upieczeniu dzieci wspólnie degustowały przygotowane pizze.

          • Nowoczesna Edukacja Przedszkolna - poznajemy pracę elektromontera.

          • W ramach projektu Nowoczesnej edukacji przedszkolnej w Jaworznie 10 czerwca odbyły się zajęcia z elektromonterem, pracownikiem Tauron Dystrybucja. Dzieci miały możliwość zapoznać się z pracą elektromontera, narzędziami, sprzętem i wyposażeniem osobistym pracowników pracujących przy urządzeniach energetycznych. Dowiedziały się również,jak ważna i potrzebna jest praca ludzi, którzy dbają o to, by w każdym domu i obiektach użyteczności publicznej była zapewniona ciągła dostawa energii. Dziękujemy panu Robertowi Tarasek za przekazanie ciekawych informacji związanych z trudną i niebezpieczną pracą pod napięciem, dzięki której w naszych domach i przedszkolu mamy prąd.

          • Czuciaki

          • #CZUCIAKI

            Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Jaworznie poznały przedostatniego Czuciaka Pana Ble z Wyspy Wstrętu. Tym razem wysłuchały bajki o Filipie i Baci, którzy postanowili zrobić mamie niespodziankę i upiec pyszne muffinki bananowe.

            Podczas przygotowań nie zabrakło różnych kuchennych zapachów. Filipowi szczególnie trudno było polubić aromat cebuli oraz wędzonej ryby, które zdecydowanie nie należały do jego ulubionych.

            Po wysłuchaniu opowiadania dzieci pokolorowały naszego bohatera, wykazując się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem.

            Na zakończenie spotkania poznany bohater dołączył do naszej galerii i znalazł swoje miejsce na wspólnym plakacie.