Witamy
Zakończenie roku przedszkolnego 2025/2026
Dnia 19 czerwca 2026 r. w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Jaworznie odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania dzieci z grupy najstarszej, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania zgromadzonych gości, rodziców oraz dzieci przez dyrektora placówki. Następnie przedszkolaki zatańczyły Poloneza i zaprezentowały przygotowany program artystyczny, obejmujący piosenki, wiersze oraz układy taneczne. Dzieci z zaangażowaniem i radością występowały przed publicznością, prezentując umiejętności zdobyte podczas pobytu w przedszkolu.
Starszaki w Szkole Policji w Katowicach
Biedronki oraz Świetliki w dniu 12 czerwca wyruszyły do Szkoły Policji w Katowicach, gdzie odbywał się jubileuszowy, 25. Dzień Otwarty. Dzieci miały okazję poznać szkołę "od środka", a także zapoznać się z działalnością wielu służb, instytucji i organizacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.
Kulinarne zajęcia w grupie "Żabki"
Dnia 18.06.2026 r. grupa przedszkolna „Żabki” piekła pizze. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach kulinarnych – przygotowywały składniki, układały je na cieście oraz obserwowały proces pieczenia. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, a przy okazji rozwijały ich samodzielność, kreatywność oraz umiejętność współpracy w grupie.
Nowoczesna Edukacja Przedszkolna - poznajemy pracę elektromontera.
W ramach projektu Nowoczesnej edukacji przedszkolnej w Jaworznie 10 czerwca odbyły się zajęcia z elektromonterem, pracownikiem Tauron Dystrybucja. Dzieci miały możliwość zapoznać się z pracą elektromontera, narzędziami, sprzętem i wyposażeniem osobistym pracowników pracujących przy urządzeniach energetycznych. Dowiedziały się również,jak ważna i potrzebna jest praca ludzi, którzy dbają o to, by w każdym domu i obiektach użyteczności publicznej była zapewniona ciągła dostawa energii. Dziękujemy panu Robertowi Tarasek za przekazanie ciekawych informacji związanych z trudną i niebezpieczną pracą pod napięciem, dzięki której w naszych domach i przedszkolu mamy prąd.
Czuciaki
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Jaworznie poznały przedostatniego Czuciaka Pana Ble z Wyspy Wstrętu. Tym razem wysłuchały bajki o Filipie i Baci, którzy postanowili zrobić mamie niespodziankę i upiec pyszne muffinki bananowe.
Podczas przygotowań nie zabrakło różnych kuchennych zapachów. Filipowi szczególnie trudno było polubić aromat cebuli oraz wędzonej ryby, które zdecydowanie nie należały do jego ulubionych.
Pamiętamy!
Dziś nasze przedszkolaki z grupy Świetliki i Biedronki wzięły udział w uroczystości upamiętniającej mieszkańców Ciężkowic, którzy zostali rozstrzelani przez Niemców podczas II wojny światowej.
W hołdzie ofiarom dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersz „Kto Ty jesteś?” oraz zaśpiewały patriotyczną piosenkę. Była to cenna lekcja pamięci, szacunku i patriotyzmu dla najmłodszych.
Logowanie
Dzisiaj jest...
Niedziela 28.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
